İçeriğe geç

Günlüğe Yazılacak Sözler ve Mesajlar

  Sayfamızda sizler için hazırladığımız en güzel günlüğe yazılacak sözler ve günlüğe yazılacak mesajları bulabilirsiniz.

  İnsanların, senin hakkında ne düşündüklerini önemsemeyerek, ömrünü uzatabilirsin mesela.

  Evet Kardeşim! Gülmek varken surat asmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken kalpleri kırmak niye? Hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiç bir şey kırılan kalplere değmez.

  Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer ve bilirsin, o nehir asla durmaz.

  Hayattaki en büyük zafer hiçbir zaman düşmemekte değil, her düştüğünde ayağa kalkmakta yatar. – Nelson Mandela-

  Nasılsın sorusuna, kötüyüm diyebildiğiniz insanları önemseyin Onlar yüreklerinizi açabileceğiniz insanlardır. Ben dostlarımı ne aklımla, ne de kalbimle severim. Olur ya kalp durur, akıl unutur. Ben dostlarımı ruhumla severim, o ne durur ne unutur.

  Önüne çıkana engel dersen, takılıp düşersin; basamak dersen, bir basamak yükselirsin.

  Öyle insanlar vardır ki; binlerce kelime konuşsanız bile sizi anlamazlar. Ve öyle dostlar vardır ki; tek kelime konuşmasanız bile sizi anlarlar.

  Kalp midir insana sev diyen yoksa yalnızlık mıdır körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı, yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

  Görmek istemediklerini gözlerini kapatarak engelleyebilirsin ama hissetmek istemediklerini kalbini kapatarak engelleyemezsin.

  Kardeşlik öyle bir denizdir ki bibi bulunmaz; öyle bir sırdır ki her gönül kaldırmaz. Öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz. Bizi kardeş yapan, aradaki kan bağı değil, içerideki kalptir. Ve kardeş dediğin, iyi ve kötü her anında yanında hissettiğindir.

  Mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir.

  Güne gülümseyerek başladığınızda, o gülümseme tüm gününüze yayılabilir ve duygularınızı olumlu yaşamanıza yol açabilir.

  Günlük Sözleri

  İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar.

  Asla başka insanlar üzülmesin diye kendini üzme. Unutma; sen kaldırabiliyorsan, onlar da kaldırabilir. -Bob Marley-

  Aşk bir gün kardeşlikle tanışmış. Aşk kardeşliğe sormuş demiş ki: Ben varken sana ne gerek var? Kardeşlik cevap vermiş: Sen gittiğinde ben güldürüyorum. Ne başkasına değişebilirsin, ne başından atabilirsin. Ne onsuz gün geçirebilirsin, ne onunla olduğun vakti başka bir şeye değişebilirsin. Bir kardeş vardır seni sen yapan, bir de kardeş sevgisi. İnsan kardeşinin değerini bilmeli, ölümlü dünya dedikleri bir kardeşi bir kardeşe düşürmemeli.

  Affetmek geçmişi değiştirmez ama geleceğin önünü açar. -Paul Boese-

  Uçmayı seviyorsan, düşmeyi de bileceksin. Korkarak yaşıyorsan, yalnızca hayatı seyredersin.

  Ömür bir masal gibidir, ne kadar uzun olduğu değil, ne kadar güzel yaşandığı önemlidir.

  Kardeşlik ne demek bilir misiniz? Kardeşlik, kardeşinin gözlerinin derinlerine bakıp sevgiyi görmek demek. Kalbinin içindeki sıcaklığı hissetmek o kalplerin birlikte atması demek. Bunun için aynı anneden doğmaya gerek yok! Kuşkusuz ki kardeşler her şeyden önce gelmeli. Herkes gidince onlar kalıyor, seni kendine getirmek için çaba sarf ediyor. Kimsenin umrunda değilken onlar senin için üzülüyor, yanında oluyor her daim.

  Gün gelir bir gün yanlız kalırsan. Akıverirse iki damla gözyaşı gözünden ve canlanırsa çocukluk anıların birden bire beni hatırla kardeşim. Gül kokusu akşamlarda dost hasreti yaşadık belki yeri geldi ayrılıklara ağladık ama kalbimizde yaşattığımız kardeşlerimizi asla unutmadık.

  Yanlış bildiğin yolda; herkesle yürüyeceğine, doğru bildiğin yolda; tek başına yürü. Seni hayallerine ulaştıracak en önemli şey, cesaretindir.

  Bu gece, seni üzen şeyleri düşünerek uyuma, bir gün, biriyle, daima mutlu olacağını düşünerek uyu. Çünkü mutlaka bir gün, biriyle, daima mutlu olacaksın.

  Dost dediğin deniz kenarındaki taşlara benzer, önce birer birer toplarsın, sonra yavaş yavaş atmaya baslarsın. Fakat bazılarını atmaya kıyamazsın, sen atmaya kıyamadıklarımdansın.

  Umudunu yitirme şu hayatta bir şeyin bitişi, her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur.

  Siz kardeş lafını altı harfe sığdırmışsınız biz ise yere göğe sığdıramıyoruz. Kardeşlik öyle bir denizdir ki dibi bulunmaz, öyle bir sırdır ki, her gönül kaldırmaz, öyle özeldir ki vicdanı olmayan anlamaz.

  Mükemmel kişiyi aramaktan vazgeç. Tek ihtiyacın olan sana sahip olduğu için şanslı olduğunu düşünen biridir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir